MESLEĞE İLK ADIM PROGRAMI VE BURSU


  Mesleğe İlk Adım Programı ve Bursu Başvuru Formu

Türkiye Psikiyatri Derneği, psikiyatri uzmanlık öğrencisi olarak mesleğe ilk adımını atan genç meslektaşlarımızın gerek mesleki kimlik ve donanımlarına katkıda bulunmak gerekse alana yönelimlerini kolaylaştırmak amacıyla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da özel bir eğitim programı hazırlamıştır. Mesleğe İlk Adım Programı adını verdiğimiz bu etkinlik, bu yıl da TPD 23. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu içerisinde gerçekleştirilecektir.

Böylece genç meslektaşlarımızın hem Mesleğe İlk Adım Programı’na hem de eğitim etkinlikleri ile dolu Klinik Eğitim Sempozyumu’na birlikte katılım olanağı sağlanmıştır.

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin her yıl düzenlediği iki ana kongreden birisi olan ve gerek içerik gerekse biçimsel olarak yenilenmiş, zenginleştirilmiş ve katılımcılardan büyük beğeni toplamış TPD 23. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu bu yıl 10-13 Nisan 2019 tarihlerinde Liberty Lykia Otel'de gerçekleştirilecektir. 

Türkiye Psikiyatri Derneği, meslekte henüz iki yılını tamamlamamış uzmanlık öğrencilerinin hem Mesleğe İlk Adım Eğitim Programı’na hem de TPD 23. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu'na katılımını “Mesleğe İlk Adım Bursu” isimli bir burs ile desteklemektedir. 

Tüm genç meslektaşlarımızı bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyoruz. Genç meslektaşlarımızla TPD 23. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu’nda buluşmak dileğiyle. 

TPD Mesleğe İlk Adım Bursu 
Bursun içeriği TPD Mesleğe İlk Adım Bursu aşağıdaki desteklerden oluşmaktadır:

 1. TPD 23. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu kayıt ücreti
 2. Kongre süresince 3 gece (10 Nisan 2019 giriş, 13 Nisan 2019 çıkış) konaklama, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği
 3. Yalnızca bu bursu alanlar için düzenlenmiş olan Mesleğe İlk Adım Programı’na katılım (Mesleğe İlk Adım Bursu ile kongreye katılanların Mesleğe İlk Adım Programı’na katılmaları zorunludur) 
 4. TPD yayınlarından oluşan bir set 


Başvuru koşulları

 • TPD üyesi olmak ve 2019 yılı dahil üyelik ödentilerini yatırmış olmak
 • 10 Nisan 2019 tarihinde uzmanlık eğitiminde ilk iki yılını doldurmamış olmak
 • Daha önce TPD Mesleğe İlk Adım Bursu ile programa katılmamış olmak 


Burs için gözetilecek öncelikler 

TPD, başvuru koşullarını karşılayan her uzmanlık öğrencisine burs vermek yönünde yoğun çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak başvuruların fazlalığı ve olanakların elvermediği durumda aşağıda belirtilen ilkeler çerçevesinde öncelik verilecektir: 

 1. Sempozyum içerisinde sunulmak üzere bildirisi kabul edilmiş olmak
 2. Daha önce herhangi bir TPD kongresine TPD bursu ile katılmamış olmak
 3. Hem bölgeler arası hem de kurumlar arası dengenin sağlanmasına özen göstermek 


Başvuru

 • Burs başvuruları elektronik ortam üzerinden doldurulacak form aracılığı ile gerçekleştirilecektir.
 • Başvuruda bulunan asistan hekimlerin uzmanlık eğitimine başlama tarihlerini gösteren belgeyi başvuru formuyla birlikte göndermeleri gerekmektedir.
 • Son başvuru tarihi: 18 Şubat 2019’dur. Bu tarihten sonra ulaşacak başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınamayacaktır.
 • Başvuru için e-posta adresi: [email protected]
 • Burs almaya hak kazananlar en geç 18 Mart 2019 tarihinde belirlenecek ve kendilerine bildirilecektir. 

 * Başvuru için ayrıntılı bilgilere TPD web sitesi adresinden (www.psikiyatri.org.tr) ve web sitesindeki Asistan Hekim imleci üzerinden ulaşılabilir. 

 

 

 

 Copyright © 23. TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu. Tüm Hakları Saklıdır.